Tsunami Project

Flagowy project Mickey Garage, poznaj najszybsze auto które opuściło nasz warsztat.

Historia Tsunami

Z pozoru niewinny Opel Calibra, jednak jest naszym obiektem zainteresowań ładnych paręnaście lat, cały projekt pod tytułem Mickey Garage powstał na bazie tego samochodu (śmieszne?) a być może i tak, ale lubimy ściągać te uśmiechy z twarzy ) Niemniej zacznijmy od początku, Opel calibra 4×4 który modyfikowaliśmy od lat, od lat również mieliśmy w głowie co by było gdyby… a może by tak dwa silniki, tylko na początku był fabryczny silnik 2.0turbo (dla znawców C20LET) który jest na pewno silnikiem kultowym ale ma swoje słabe i słabsze strony, bo niezliczonych awariach oraz reanimacjach postanowiliśmy zmienić pojemność (oraz markę) silnika, wybór padł na R32 (młodszy brat silnika VR6 z grupy VW) i okazało się że to co nierealne w przypadku 2.0 jest bardzo proste w przypadku nowej jednostki, a zatem czemu nie? co by było gdyby….. gdyby tak dwa silniki? skoro jeden ma 700 koni to razy dwa będzie… będzie dużo koni  i tak pomysł przerodził się w.. hmm sami nie damy rady, więc w pomysł zostały brutalnie i podstępnie wciągnięte dwie firmy a mianowicie Fmic Performance oraz Ecumaster (skoro mamy części i elektronikę to budować potrafimy) od słów do czynów, w pół roku od pomysłu powstała Calibra Tsunami, która była budowana w tajemnicy przed “Internetami” bo jak wiadomo “Internety” wiedzą lepiej, 1go kwietnia 2014 roku pierwsze zdjęcia ujrzały światło dzienne (a właściwie to krótki wpis, bo zdjęcia dopiero 2go, taki tam żarcik  ) w czerwcu samochód wyjechał na pierwsze zawody już gotowy ale cały czas modyfikowany, kolejne rekordy dawały motywację do kolejnych modyfikacji, kolejne zwycięstwa dawały siłę do naprawy mniejszych lub większych usterek, tak na przestrzeni czterech lat samochód, dotarł a szczyt Polskiej jak i europejskiej listy najszybszych samochodów, z pierwszych zawodów z czasem 9,9 sek (na 400 metrów) do 8,4 (na tym samym odcinku) projekt stał się znany w Polsce i zagranicą jesteśmy zapraszani na wszelkiego rodzaju mniejsze i większe imprezy motoryzacyjne (m.in. Verva Street Racing, Moto Show w Warszawie, Wszelkiego rodzaju zawody w europie) .

Dane Techniczne:

  • 2 silniki łączna pojemność 6litrów – 12 cylindrów
  • 2 skrzynie biegów każda obsługuje osobną oś oraz silnik
  • 4 koła 😉
  • 5 komputerów sterujących pracą całości
  • aktualna moc 2270 koni mechanicznych
  • przyspieszenie od 0 do 100km/h : 1,7sek
  • przyspieszenie od 0 do 200km/h 5,5sek
  • czas na 1/4mili 8,47sek

What’s Your Magic? – Dragster

Dla tych co nie lubią za dużo czytać, przygotowaliśmy w współpracy z AXE film a w nim krótką prezentację jak powstaje i ewoluuje nasz projekt. Zapraszamy.

Jak to się zaczeło

Zobacz krótki wywiad w którym powiemy i pokażemy Wam jak zaczęła się historia Tsunami oraz jak wygląda praca nad takim projektem.

Realizacja: „Wheel with it”

Jak to się zaczeło

Zobacz krótki wywiad w którym powiemy i pokażemy Wam jak zaczęła się historia Tsunami oraz jak wygląda praca nad takim projektem.

Realizacja: „Wheel with it”